Casa / Film Capacitors / EFDKA60K127F064DH
minImg
EFDKA60K127F064DH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EFDKA60K127F064DH
Descrizione:
CAP FILM 120UF 10% 600VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.598" (66.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.8 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 600V
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 120 µF