Casa / Film Capacitors / EFDKA60K305D032LH
minImg
EFDKA60K305D032LH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EFDKA60K305D032LH
Descrizione:
CAP FILM 3UF 10% 600VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.819" (20.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 28 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 3 µF