Casa / Film Capacitors / EFDKA70K186D134BH
minImg
EFDKA70K186D134BH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EFDKA70K186D134BH
Descrizione:
CAP FILM 18UF 10% 700VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.488" (37.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 700V
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 18 µF