Casa / Film Capacitors / EFDKA70K606E184DH
minImg
EFDKA70K606E184DH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EFDKA70K606E184DH
Descrizione:
CAP FILM 60UF 10% 700VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.205" (56.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 1.575" W (42.00mm x 40.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.8 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 700V
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 60 µF