Casa / Film Capacitors / EFDKA90K705E072LH
minImg
EFDKA90K705E072LH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EFDKA90K705E072LH
Descrizione:
CAP FILM 7UF 10% 900VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.220" (31.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 22 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 900V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 7 µF