Casa / Film Capacitors / EFDKS1BK146E164DH
minImg
EFDKS1BK146E164DH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EFDKS1BK146E164DH
Descrizione:
CAP FILM 14UF 10% 1100VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.811" (46.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EFDKS
Voltage Rating - DC 1100V (1.1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 14 µF