Casa / Film Capacitors / EFDKS60K405D032LH
minImg
EFDKS60K405D032LH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EFDKS60K405D032LH
Descrizione:
CAP FILM 4UF 10% 600VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.819" (20.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Series EFDKS
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 4 µF