Casa / Film Capacitors / EFDKS60K806E194DH
minImg
EFDKS60K806E194DH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EFDKS60K806E194DH
Descrizione:
CAP FILM 80UF 10% 600VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.402" (61.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 1.772" W (42.00mm x 45.00mm)
Series EFDKS
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 80 µF