Casa / Microcontrollers / EFM8BB22F16A-C-QFN28
minImg
EFM8BB22F16A-C-QFN28
Silicon Labs
Prodotto No:
EFM8BB22F16A-C-QFN28
Produttore:
Silicon Labs
Pacchetto:
28-QFN (5x5)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN
In magazzino : 73
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor CIP-51 8051
Speed 50MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2.25K x 8
Number of I/O 22
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-QFN (5x5)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series Busy Bee
Package / Case 28-WFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Silicon Labs
Connectivity I²C, SMBus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (16K x 8)
Data Converters A/D 20x12b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.2V ~ 3.6V