Casa / RF Transceiver ICs / EFR32MG24A010F1024IM40-B
minImg
EFR32MG24A010F1024IM40-B
Silicon Labs
Prodotto No:
EFR32MG24A010F1024IM40-B
Produttore:
Silicon Labs
Pacchetto:
40-QFN (5x5)
Descrizione:
MG24, 2.4 GHZ, 1024KB FLASH, 128
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 5mA ~ 19.1mA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Serial Interfaces ADC, GPIO, I²C, I²S, SPI, IrDA, UART
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
RF Family/Standard Bluetooth
Power - Output 10dBm
Supplier Device Package 40-QFN (5x5)
GPIO 26
Series Mighty Gecko
Sensitivity -94.8dBm
Type TxRx + MCU
Memory Size 1024kB Flash, 128kB RAM
Package / Case 40-VFQFN Exposed Pad
Current - Receiving 4.4mA ~ 5.1mA
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.8V
Modulation 2FSK, 2GFSK, DSSS, GMSK, MSK, O-QPSK
Mfr Silicon Labs
Data Rate (Max) 2Mbps
Frequency 2.4GHz