Casa / Film Capacitors / EFX2S30K684C042LH
minImg
EFX2S30K684C042LH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EFX2S30K684C042LH
Descrizione:
CAP FILM 0.68UF 10% 305VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.768" (19.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series EFX2S
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 0.68 µF