EJ1C332MNN1235
Chinsan (Elite)
Prodotto No:
EJ1C332MNN1235
Produttore:
Chinsan (Elite)
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RAD TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.437" (36.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.16 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.88 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 35 mOhms