EK1V561MNN1025
Chinsan (Elite)
Prodotto No:
EK1V561MNN1025
Produttore:
Chinsan (Elite)
Descrizione:
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.075 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.15 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 560 µF
Package Bulk
Impedance 40 mOhms