Sensata-Crydom
Prodotto No:
EL100D20-05
Produttore:
Pacchetto:
Module
Batch:
-
Descrizione:
SSR RELAY SPST-NO 20A 3-100V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Load Current | 20 A |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Output Type | DC |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Voltage - Load | 3 V ~ 100 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | EL |
| Package / Case | Module |
| On-State Resistance (Max) | 13 mOhms |
| Mfr | Sensata-Crydom |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 4 ~ 8VDC |