EL2C470MPH1212S
Chinsan (Elite)
Prodotto No:
EL2C470MPH1212S
Produttore:
Chinsan (Elite)
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL TH
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series EL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 750 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 47 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 2.3 Ohms