Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
EL7642AILTZ
Produttore:
Pacchetto:
32-TQFN-EP (5x5)
Batch:
-
Descrizione:
IC REG CONV TFT LCD 7OUT 32TQFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Converter, TFT LCD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 32-TQFN-EP (5x5) |
| Number of Outputs | 7 |
| Series | - |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Output | 5.5V ~ 20V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 2.6V ~ 5.5V |
| Base Product Number | EL7642 |