ELC-10D121E
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELC-10D121E
Descrizione:
FIXED IND 120UH 1.6A 120 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm
Inductance 120 µH