ELC-15E120L
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELC-15E120L
Descrizione:
FIXED IND 12UH 5.1A 19 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19mOhm
Inductance 12 µH