ELC-18B120L
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELC-18B120L
Descrizione:
FIXED IND 12UH 6A 18 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 18mOhm
Inductance 12 µH