ELC-18B471L
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELC-18B471L
Descrizione:
FIXED IND 470UH 1.6A 210 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm
Inductance 470 µH