ELC11D100F
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELC11D100F
Pacchetto:
Radial Lead
Descrizione:
FIXED IND 10UH 3.5A 29 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.547" (13.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" Dia (11.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Radial Lead
Ratings -
DC Resistance (DCR) 29mOhm
Inductance 10 µH