Casa / LED Drivers / ELG-100-36DA
minImg
ELG-100-36DA
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
ELG-100-36DA
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
LED AC/DC DRIVER 100W
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Voltage - Input (Max) 305VAC
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.66A
Ratings IP67
Voltage - Input (Min) 100VAC
Efficiency 89%
Voltage - Output 36V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, UKCA
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.89" L x 2.48" W x 1.40" H (175.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series ELG-100 (100W)
Power (Watts) 96 W