Casa / LED Drivers / ELG-150-54D2
minImg
ELG-150-54D2
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
ELG-150-54D2
Descrizione:
LED AC/DC DRIVER 150W
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, RCM
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.68" L x 2.48" W x 1.40" H (195.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.8A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series ELG-150 (150W)
Power (Watts) 151 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 91%
Voltage - Output 54V