Casa / LED Drivers / ELG-75-C1400
minImg
ELG-75-C1400
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
ELG-75-C1400
Descrizione:
LED DRVR CC AC/DC 27-54V 1.4A
In magazzino : 8
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.14" L x 2.48" W x 1.40" H (156.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.4A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series ELG-75-C (75W)
Power (Watts) 76 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 27 ~ 54V