Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELJ-FB150KF
Produttore:
Pacchetto:
1812 (4532 Metric)
Batch:
-
Descrizione:
FIXED IND 15UH 215MA 2.1 OHM SMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |
| Q @ Freq | 50 @ 5MHz |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 215 mA |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 1812 (4532 Metric) |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 2.1Ohm Max |
| Inductance | 15 µH |
| Series | FB |
| Type | Wirewound |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 18MHz |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | - |
| Base Product Number | ELJ-FB |