ELJ-ND18NJF
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELJ-ND18NJF
Pacchetto:
0805 (2015 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 18NH 480MA 290MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 12 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2015 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 290mOhm Max
Inductance 18 nH
Series ND
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2015 Metric)
Frequency - Self Resonant 3GHz