ELJ-ND27NKF
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELJ-ND27NKF
Pacchetto:
0805 (2012 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 27NH 455MA 340MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 455 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 340mOhm Max
Inductance 27 nH
Series ND
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.5GHz