ELJ-PB390KF
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELJ-PB390KF
Pacchetto:
1812
Descrizione:
FIXED IND 39UH 230MA 1.6 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Inductance 39 µH
Series PB
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.5MHz