ELJ-PE5N6KFA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELJ-PE5N6KFA
Pacchetto:
0603 (1608 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 5.6NH 2.1A 55 MOHM SMD
In magazzino : 4684
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 9 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 55mOhm Max
Inductance 5.6 nH
Series PE
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.6GHz