ELJ-QE15NJFA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELJ-QE15NJFA
Pacchetto:
0603 (1608 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 15NH 350MA 340MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 340mOhm Max
Inductance 15 nH
Series QE
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.4GHz