ELJ-RE2N2ZF2
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELJ-RE2N2ZF2
Pacchetto:
0603 (1608 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.2NH 500MA 90MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 2.2 nH
Series RE
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz