ELJ-RF39NGFB
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELJ-RF39NGFB
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 39NH 150MA 1.7 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Inductance 39 nH
Series RF
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.8GHz