ELJ-RF5N6DFB
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELJ-RF5N6DFB
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 5.6NH 340MA 190MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 340 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Inductance 5.6 nH
Series RF
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.6GHz