ELJ-RG2N7DF
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELJ-RG2N7DF
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.7NH 420MA 320MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.012" (0.31mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Inductance 2.7 nH
Series RG
Type -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 13GHz