ELL-5PS4R7N
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELL-5PS4R7N
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 1.6A 61 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 61mOhm
Inductance 4.7 µH