ELL-6PV100M
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELL-6PV100M
Descrizione:
FIXED IND 10UH 1A 85 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 85mOhm
Inductance 10 µH