ELL-8UV2R7N
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELL-8UV2R7N
Descrizione:
FIXED IND 2.7UH 4.75MA 10OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.75 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10Ohm
Inductance 2.7 µH