ELL-SFG100MA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ELL-SFG100MA
Descrizione:
FIXED IND 10UH 800MA 230MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 740mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm
Inductance 10 µH