MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
ELN-60-48
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
LED DRIVER CC AC/DC 24-48V 1.3A
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Voltage - Input (Max) | 264VAC |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Approval Agency | CE, UR |
| Topology | AC DC Converter |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 7.13" L x 2.42" W x 1.38" H (181.0mm x 61.5mm x 35.0mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Output (Max) | 1.3A |
| Ratings | IP64 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 90VAC |
| Series | ELN-60 (60W) |
| Power (Watts) | 63 W |
| Type | Constant Current |
| Efficiency | 88% |
| Voltage - Output | 24 ~ 48V |
| Mfr | MEAN WELL USA Inc. |
| Features | OCP, OVP, SCP |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Box |