Telit Cinterion
Prodotto No:
ELS61T_E2 LAN REL.2
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RF TXRX MOD CELL EU ETH DIN RAIL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$243.1715
$243.1715
10
$227.9772
$2279.772
25
$216.57834
$5414.4585
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Current - Transmitting | 60mA ~ 530mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Serial Interfaces | ADC, GPIO, I²C, I²S, RS232, PCM, SPI |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Obsolete |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Power - Output | 33dBm |
| Antenna Type | Antenna Not Included |
| Series | Cinterion ELS61T |
| Sensitivity | - |
| Memory Size | 30MB Flash, 18MB RAM |
| Package / Case | Module |
| Data Rate | 10.2Mbps |
| Current - Receiving | - |
| Voltage - Supply | 8V ~ 57V |
| Modulation | 64-QAM |
| Mfr | Telit Cinterion |
| Frequency | 800MHz, 900MHz, 1.8GHz, 2.1GHz |
| Utilized IC / Part | Intel XMM 7160 |
| Package | Box |
| Protocol | EDGE, GPRS, GSM, HSDPA, HSUPA, LTE, UMTS |
| Base Product Number | ELS61 |