SAB North America
Prodotto No:
EM2-50C
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
EMC2 GROUND GLAND M50 CR: 27-44
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C |
| Outside Cable Diameter (Min) | 1.063" (27.00mm) |
| Thread Length | 0.354" (9.00mm) |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Color | Silver |
| Panel Hole Size | 1.969" (50.0mm) |
| Material | Brass, Nickel Plated |
| Thread Size | M50x1.5 |
| Product Status | Active |
| Outside Cable Diameter (Max) | 1.734" (44.04mm) |
| Includes | - |
| Series | EMC-2 |
| Type | Cable Gland |
| Mfr | SAB North America |
| Package | Box |
| Base Product Number | - |
| Conduit Hub Size | - |