Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EM291907
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
TERM BLK 7P SIDE ENT 9.53MM PCB
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$5.1205
$5.1205
10
$3.90165
$39.0165
25
$3.65446
$91.3615
50
$3.24843
$162.4215
100
$3.177845
$317.7845
250
$2.930712
$732.678
500
$2.64822
$1324.11
1000
$2.348086
$2348.086
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Positions Per Level | 7 |
| Screw Material - Plating | Steel - Nickel Plated |
| Torque - Screw | 1.0 Nm (8.9 Lb-In) |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Color | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-20 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | Euro-Mag EM2919 |
| Voltage | 600 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Clamp Material - Plating | Steel - Nickel Plated |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Bulk |
| Current | 30 A |