EMF325B7475KMHP
Taiyo Yuden
Prodotto No:
EMF325B7475KMHP
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series M
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 µF