Casa / Oscillators / EMRB62C-32.768K
minImg
EMRB62C-32.768K
Ecliptek
Prodotto No:
EMRB62C-32.768K
Produttore:
Ecliptek
Descrizione:
PLASTIC SMD MEMS OSCILLATOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 2.2µA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series EMRB62
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVCMOS
Mfr Ecliptek
Base Resonator MEMS
Frequency 32.768 kHz