EMVA100ADA101MF55G
Chemi-Con
Prodotto No:
EMVA100ADA101MF55G
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MVA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 75.6 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF