Hammond Manufacturing
Prodotto No:
EN4SD242416WLG
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Area (L x W) | 576in² (3716cm²) |
| Color | Gray |
| Material | Metal, Steel |
| Size / Dimension | 24.000" L x 24.000" W (609.60mm x 609.60mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Weight | 66 lbs (29.9 kg) |
| Ratings | IP66, NEMA 3R,4,12, UL-508 |
| Design | Hinged Door, Lid |
| Thickness | 14 Gauge |
| Series | Eclipse |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Box |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Features | Stainless Steel Hinges, Window |
| Height | 16.000" (406.40mm) |
| Package | Box |
| Base Product Number | EN4SD |