EP169NP-3R7
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
EP169NP-3R7
Descrizione:
FIXED IND 3.7UH 8.5A 1.56MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.386" (9.80mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 8.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.657" L x 0.657" W (16.70mm x 16.70mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.56mOhm Max
Inductance 3.7 µH