EP7311-CV-90
Cirrus Logic Inc.
Prodotto No:
EP7311-CV-90
Produttore:
Cirrus Logic Inc.
Pacchetto:
208-LQFP
Descrizione:
IC MPU EP7 90MHZ 208LQFP
Guida per l'utente
Display & Interface Controllers Keypad, LCD, Touchscreen
Core Processor ARM7TDMI
Speed 90MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Security Features Hardware ID
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 208-LQFP
Series EP7
Package / Case 208-LQFP
Additional Interfaces DAI, IrDA, SSI, UART
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr Cirrus Logic Inc.
RAM Controllers SDRAM
Voltage - I/O 2.5V, 2.7V, 3.0V, 3.3V