EPAG421ELL680ML30S
Chemi-Con
Prodotto No:
EPAG421ELL680ML30S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 68UF 20% 420V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 510 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PAG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 918 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 68 µF