EPP-300-48
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
EPP-300-48
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 200W
In magazzino : 426
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.17 A
Series EPP-300 (300W)
Power (Watts) 200W (300W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 93%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC